Seilkurs Jolle og Brett sommeren 2012
Gjennom hele juli arrangerer Arendals Seilforening kurs for nybegynnere i seilbrett (mandag-tirsdag) og jolleseiling onsdag-torsdag) på Seilerhytta i Arendal.
Kurset er et 10-timers kurs delt over to dager, fra kl. 10.00 til 15.00. Vi holder kurset på Seilerhytta mellom Sandvika og Mærdø, hvor alt ligger godt til rette for læring av brett- og jolleseiling. Kurset er for alle som har lyst. Du trenger ikke å være medlem i Arendals Seilforening for å delta.
Hovedinstruktører er trenere fra Arendals Seilforening. De har mange års erfaring med seiling i inn og utland og begge har vært helt i norgestoppen i seiling på brett eller i jolle. I tillegg har de mange års erfaring som trenere.
I løpet av kurset vil man lære å seile opp og ned av vinden, samt å slå (snu opp mot vinden) og jibbe (snu ned av vinden). Etter kurset er målet at deltagerne kan klare å seile dit man vil og kue komme tilbake fra der man startet. Kursene i jolleseiling foregår med A-joller og optimistjoller. Det er enkle joller som er ideelle å lære og seile i for unge nybegynnere. Jollene passer best for barn og unge i alderen 9-16 år. På seilbrett anbefaler vi en nedre aldersgrense på fylte 9 år og ingen øvre aldersgrense.
Området for kurset er avskjermet og egner seg veldig godt til nybegynneropplæring seilere. Minimum 6 deltakere pr kurs.
Kursperioder
Brettseiling | Jolleseiling | Spørsmål / Påmelding til (mobil/epost): |
2. og 3. juli | 4. og 5. juli | 92858780 / christofferhopstock(a)hotmail.com |
9. og 10. juli | 11. og 12. juli | 92858780 / christofferhopstock(a)hotmail.com |
16. og 17. juli | 18. og 19. juli | 95818739 / halvard(a)feragen.no |
23. og 24. juli | 25. og 26. juli | 95818739 / halvard(a)feragen.no |
Det kan også bli satt opp kurs første uken av august. Vi forbeholder oss retten til å avlyse kurs ved for få deltakere, eller å flytte deltakere til andre kurs.
Praktisk informasjon
Deltakerne som trenger transport ut til seilerhytta henter vi i gjestehavna kl 09.45 (på hjørnet nærmest Tyhoilmen hotell) hver morgen og kjører de inn på ettermiddagen, retur i gjestehavna kl 15.10. Deltakerne må ha med seg mat og drikke, flytevest, tørt skift for her blir det nok litt bading, våtdrakt om mulig, regntøy og masser av humør!!
Pris for kurset er kr 950,- og inkluderer leie av brett eller jolle. Betales ved fremmøte.
Ved påmelding trenger vi informasjon om;
Navn på kursdeltaker: | …………………………………………………… |
Telefon deltaker/telefon foresatte: | …………………………………………………… |
Mail deltaker/mail foresatte: | …………………………………………………… |
Kurs Jolle/brett: | …………………………………………………… |
Avmelding senere enn 5 dager før kursstart eller manglende fremmøte fører til at kursavgiften blir fakturert den påmeldte.