Meny ASF

Lynkurs i seiling

Kategori: Tur & hav av den 17. May 2015 0 Comments

Nysgjerrig på seiling? Har du egen seilbåt eller ønsker å ta det første steget før du kjøper en? Er du eventyrlysten og kanskje med konkurranseinstinkt for å delta på regatta? Tirsdag, 26. mai arrangerer Tur og Hav gruppa i Arendals Seilforening enkvelds kurs i seiling.

Vi går gjennom teori med de mest elementære seilingsprinsippene, manøvre, også med fokus på sikkerhet. Vi møtes i gamle gjestehavna kl. 17, vi går om bord i båtene og seiler ut til seilerhytta. På vei ut, går vi gjennom det viktigste utstyret om bord i en seilbåt. Ute på seilerhytta, holder vi ca 2 skoletimer med teori. Deretter går vi om bord i båtene igjen for praktisk gjennomgang av det vi har lært. Vi seiler tilbake til gjestehavna senest kl22.

Første onsdag etter kurset, 27.mai, kan vi tilby interesserte kursdeltakere å delta på onsdagsregatta.

Påmeldingen kan sendes her under eller til e-post: turoghav@gmail.com. Husk å oppgi navn på deltakere(n), adresse, tlf.nr. og fødselsdato (hvis ønsket medlemskap). Maks antall deltagere vi kan ta i mot er avhengig av hvor mange båter og skippere vi får til disposisjon, så da gjelder å melde seg i god tid. Deltakerens aldersgrense fra 16 til 160 år. Deltakere utenom denne alderen må ha følge av foreldre.

Kursavgift 600 kr, (betales ved oppmøte) inkluderer medlemskap i Arendals Seilforening.

[contact-form to=’turoghav@gmail.com’ subject=’påmelding til lynkurs 2015′][contact-field label=’Navn’ type=’name’ required=’1’/][contact-field label=’Telefonnr.’ type=’text’ required=’1’/][contact-field label=’Adresse’ type=’text’ required=’1’/][contact-field label=’Email’ type=’email’ required=’1’/][contact-field label=’Fødselsdato (dd.mm.yy)’ type=’text’ required=’1’/][contact-field label=’Kommentar’ type=’textarea’/][/contact-form]

Seilkurs

DSC_0130


Skriv en kommentar