Fantastisk oppmøte og dugnad på flytebrygger Moland Havn
Fantastisk oppmøte og dugnad på flytebrygger Moland Havn
Mandag 27.10 stilte 17 mann til dugnad for å fikse småfeil på flytebrygge ved Moland Havn. Brygga ble kjøpt med noen kjente skader som måtte repareres, men trygt ledet av Roger Haugen som organiserte dugnaden og hadde kjøpt inn alt av nødvendig materiell for å utføre reparasjonene var det meste gjort unna på under 3 timer.

Moland Havn har med tiden blitt et viktig samlingssted for hele foreningen vinterstid, som et godt supplement til vår fantastiske seilerhytte. Foruten å være et samlingsted for opplag og aktiviteter, så møtes vi på tvers av gruppene til felles oppgaver og sosialt samvær også når selve seilsesongen er over, det er hyggelig, sosialt og styrkende for vår forening at vi møtes på tvers av undergruppene gjennom hele året.

Foruten Rogers eminente ledelse av gjengen serverte Arild de Lange Nilsen pølser, kaffe og litt kake i pausen.



Noen av utriggerne trenger litt reparasjon, men med hjelp av Steinar Aspenes som alt er i gang med sveisejobben, håper vi det og snart er på plass. Når Steinar har sveisejobben ferdig, blir det en siste liten dugnad for å fikse noen detaljer på noen utriggere
Tusen takk til alle som stilte.
Hilsen Eivind Berg







