Meny ASF

Pinseleir 2006

Kategori: Jolle av den 19. April 2006 0 Comments

I tråd med NSF’s ønske om at flere barn og ungdommer skal bli glade i å seile, arrangerte Arendals Seilforering sin første pinseleir i 2004. Det var en suksess med Optimist og Europa-seilere fra Oslo til Søgne. I 2005 hadde seilbrett sin egen gruppe, og Zoom8 deltok også.  For tredje gang inviterer vi til seilleir i Arendal.

Seilleiren i Arendal, pinsen 2006 er for alle Optimist-, Europa-, Zoom8, Brett og Laserjolle-seilere samt yngre søsken (Knøtteklubb). Det blir grupper tilpasset nybegynnere, aktive og regattaseilere med internasjonal erfaring. For å få et godt treningsopplegg og sosialt miljø er vi avhengige at det blir minst 6 påmeldte seilere i hver klasse.

Vi har lagt vekt på å skaffe dyktige og erfarne trenere til alle grupper. Vi nevner foreløpig Bjarne van der Linden, Esben Slaato, Christoffer Hopstock, Nina Hopstock og Tonje Hopstock.

Deltakeravgiften dekker varm lunsj til seilerne på søndag og mandag og selvfølgelig årets utgave av leirens flotte T-skjorte. Det blir felles bespisning i hyggelige omgivelser. Hele familien inviteres til fest og felles middag lørdag og søndag rett etter treningens slutt. Se påmelding, program og våre nettsider for mer informasjon. Alle måltider foregår i Hove leir hvor deltakerne med familie også tilbys overnatting.

Overnatting
Overnatting i Hove leir, der det i hvert internat er 7 soverom med 4 senger i hvert.Pris pr. seng pr. døgn er ca. kr. 115,- noe avhengig av hvordan vi får fylt internatene.Dyne, pute og sengetrekk må medtas, samt vaskemidler og toalettpapir.Sluttrengjøring er ikke inklusive, men kan bestilles.
Ytterligere beskrivelser kan leses på www.hoveleirsenter.no

Overnatting på Hove Camping, med 21 hytter og mange campingvognplasser.Ytterligere beskrivelser kan leses på www.hoveleirsenter.no

Overnatting på Breidablikk Gjestegård
Flere opplysninger finnes www.tromoy.no Gjestegård Arendal AS, Tlf.  370 60 830. Email: post@breidablikk-gjestegard.no

Overnatting i egen båt
Vi anbefaler Færvikkilen eller brygga på baksiden av seilerhytta.

Knøtteklubb
For søsken som ikke seiler. Er du over 5 år og har lyst til å utforske skjærgården i Arendal, inviterer vi deg til Knøtteklubben! Det blir dager med overraskelser, øyvandring, krabbefiske og selvfølgelig masse lek og moro. Svømmevest påbudt. Husk å ta med sekk med drikke, matpakke, badetøy og ekstra skift. Registrering lørdag sammen med seilerne. Knøttene mottar sin egen informasjonsmappe.

Registrering
Registrering vil finne sted fra kl 0900, lørdag 3.juni, i Strandstua på Hove. Alle seilere og Knøtter må være registrert og seilklare kl 1200.

Leiren avsluttes med en uhøytidelig regatta på mandag ettermiddag med start kl 1400.

Påmelding
Bruk skjema i bunnen av siden for påmelding, eller klikk her for å åpne skjema. Vi gjør oppmerksom på at påmeldingen først er registrert når deltakeravgiften er innbetalt. Deltakeravgift – kr 750,- for seilere og kr 300,- for Knøttene bes innbetalt på kontonummer 2800.10.24053.

Kontaktinformasjon
Arendals Seilforening, seilleir:   haakon.weierholt@start.no

Sikkerhet
Alle seilere skal benytte vest på vannet. Vi oppfordrer foreldre til unge seilere om å stille med følgebåt. Foreninger som stiller med flere enn 4 seilere må stille med følgebåt. Alle båter bør forsikres, og vi kommer til å be om forsikringsbevis på samme måte som på andre arrangementer.

Påmeldingsfrist: 12. mai 2006.

PROGRAM

Lørdag 3. juni

Kl 0900

 

Start registrering seilere og Knøtter

 

Strandstua

 

Kl 1200

 

Åpning ved formann i ASF

 

Seilere klare

 

Strandstua

 

Kl 1215

 

Knøtter klare

 

Strandstua

 

Kl 1530

 

Knøttene kommer hjem

 

 

Kl 1600

 

Avslutning trening

 

 

Kl 1700

 

Felles middag

 

Hove leir

 

Kl 1900

 

Sosiale aktiviteter

 

Hove leir

 

 

Søndag 4.juni

Kl 0930

 

Start trening

 

Strandstua

 

Kl 1000

 

Knøttetur

 

Strandstua

 

Kl 1200

 

Felles lunsj

 

Hove leir

 

Kl 1400

 

Start trening

 

Strandstua

 

Kl 1500

 

Knøttene kommer hjem

 

 

Kl 1600

 

Avslutning trening

 

 

Kl 1830

 

Felles middag/grill

 

Strandstua

 

Kl 1900

 

Sosiale aktiviteter

 

Hove leir

 

 

Mandag 5.juni

Kl 0930

 

Start trening

 

Strandstua

 

Kl 1000

 

Knøttetur

 

Strandstua

 

Kl 1200

 

Felles lunsj

 

Hove leir

 

Kl 1300

 

Briefing

 

Strandstua

 

Kl 1400

 

Start avslutningsregatta

 

 

Kl 1500

 

Knøttene kommer hjem eller er heiagjeng på regattaen?

 

 

Kl 1630

 

Regatta forventes ferdig

 

 
 

Resultater

 

Strandstua

 

 

Premieutdeling

 

Strandstua

 

 

Påmeldingen er nå stengt!

Pga stor pågang til Brettgruppen er nå alle ASF’s brett i bruk.

Har dere brett selv er det fremdeles mulig å melde seg på!

{akoforms=6}

 


Skriv en kommentar